Naar de top van de pagina
Gemeente staden

Schrijf je in voor infosessies met Mirom

woensdag 22 januari
Mirom organiseert verschillende keren per jaar infosessies en lezingen. Ook dit voorjaar! Meestal zijn die gratis, maar inschrijven is wel nodig. We geven je een handig overzicht van alles die op het programma staat ...

Overzicht van de infosessies

Koken met restjes 

In elk huishouden komt het voor dat er voedselrestjes verloren gaan. Teveel gekookt, vergeten in de koelkast of het menu alsnog aangepast. Te vaak komen die restjes uiteindelijk in de vuilniszak terecht. Onterecht, want je kunt er heel wat lekkers mee maken. In deze kookdemo toont Emma Wittevrongel hoe je overschotjes en vaak voorkomende restjes kan omtoveren tot een nieuw topgerecht. Je test in een beperkte groep ook enkele receptjes uit en vanzelfsprekend wordt er ook geproefd!  

  • Woensdag 23 april, 19.30 uur 
  • Leskeuken RSL Op Post 
  • Deelname is gratis, inschrijven wel verplicht, want plaatsen zijn beperkt.

Checklist voor duurzame verpakkingen in de supermarkt 

Verpakkingen zijn nodig en nuttig om producten te bewaren, te transporteren en te presenteren. Ze bevatten bovendien belangrijke info. Maar moet een koekje in vier lagen plastic zitten? Is een papieren verpakking altijd ‘beter’ dan plastic? Koop je je cola beter in blik, glas of plastic? En waarom is een composteerbare verpakking eigenlijk geen goed idee?  

In deze lezing gidst Bart Calis, docent Arteveldehogeschool en onderzoeker, je door de supermarkt. Je krijgt zicht op de ecologische voetafdruk van materialen, ontdekt hoe je enkele valkuilen kan vermijden en je krijgt praktische tips om de beste keuzes te maken voor milieu en gezondheid.  

  • Donderdag 24 april, 19.30 uur 
  • Auditorium Mirom  
  • Deelname gratis, inschrijven wel verplicht, want plaatsen zijn beperkt 

Thuiscomposteren 

Wil je minder groente- en fruitafval in je restafvalzak? Dan kan composteren een oplossing zijn. Je kunt al je groente- en fruitafval kwijt in een compostvat. Ook (verwelkte) bloemen, snoeisel en mest van planteneters kunnen er in. De compost die je zo bekomt, is ideaal krachtvoer voor de bloemen, planten en bomen in je tuin. En dat je compost zelf kan produceren door uw groente,- fruit- en tuinresten thuis te composteren? Je tuin krijgt niet enkel een vitaminekuur, je bespaart er zelfs geld en afval mee. 

Overweeg je om te starten met composteren, maar weet je niet meteen hoe je er aan begint? Ben je benieuwd naar wat er wel en wat niet in compostvat of -bak kan en hoeveel afvalzakken je op een jaar kan uitsparen? Of ben je al gestart, maar zit je nog met enkele vragen? Dan kun je inschrijven voor deze online infosessie. Deelname is gratis en volgen kan makkelijk thuis via pc of laptop. 

  • Woensdag 7 mei 
  • Deelname gratis, online te volgen 

Empty the fridge  

Wereldwijd belandt een derde van het voedsel in de vuilnisbak. Tijdens deze interactieve en uitdagende infosessie leer je hoe je thuis voedselverspilling vermijdt. Van slim plannen, kopen en koken, tot slim opeten en bewaren. Je krijgt info en tips voor verbeteringen bij jou thuis die zowel je portemonnee als het milieu ten goede komen.

Foodwin zet zich in voor een wereld zonder voedselverspilling. De organisatie probeert sleutelspelers in de voedselketen de middelen aan te reiken om verspilling actief tegen te gaan. Foodwin inspireert en zet woorden om in daden met praktische methodes en tools.  

  • Maandag 12 mei, 19.30 uur 
  • Auditorium Mirom  
  • 5 euro voor CM-leden, 7 euro voor niet-leden 

Inschrijven via CM-Gezondheidsacademie | CM 

Houden van kippen  

Heb je een tuin? Dan zijn kippen altijd een goed idee! Ze brengen leven en beweging, ze zorgen voor verse eitjes én … ze eten heel wat restjes op die daardoor niet meer in de restafvalzak terechtkomen. Bovendien is het houden van kippen minder werk dan je denkt.  

Hendrik David, oprichter en bezieler van het ‘Kakelend Kippenmuseum’ in Keiem is een echte kippenkenner. In een boeiende lezing krijg je een portie basiskennis over kippen mee, kom je te weten waar je op moet letten en welke kip voor jou het best geschikt is. Overweeg je om aan kippen te beginnen? Schrijf dan zeker snel in, want het aantal plaatsen is beperkt. Bovendien is er voor één aanwezige die kippen wil gaan houden een hele mooie prijs te verdienen! 

  • Donderdag 15 mei, 19.30 uur
  • Auditorium Mirom  
  • Deelname gratis, inschrijven wel verplicht, want plaatsen zijn beperkt 

Interesse of inschrijven

Neem een kijkje op de website van Mirom (klik hier). Je vindt er een handig overzicht van alle activiteiten en hoe je kan inschrijven. 

Nieuwsoverzicht
kikker als kok staat voor een frigo met etensresten

Openingsuren & contact

Communicatie

adres
Ieperstraat 1098840 Staden
Tel. tel.
051 70 82 00
e-mail

Deel deze pagina