Naar de top van de pagina
Gemeente staden

Op zoek naar de nesten van de Aziatische hoornaar

maandag 30 januari
De Aziatische hoornaar bedreigt de inheemse bestuivers zoals gewone wespen en bijen. Deze agressieve soort zijn we liever kwijt. De winterperiode is ideaal om de nesten te zien hangen, hoog in de bomen. Spot je zo'n nest? Ga niet zelf aan de slag, maar verwittig ons!

Bedreiging

De laatste jaren is de Aziatische hoornaar aan een opmars bezig. Deze agressieve wespensoort vormt een bedreiging voor de gewone bestuivers zoals de bijen en wespen.

Koningin

Ze maken hun nest in de bomen, tot wel 15 meter hoogte. Doordat de meeste bomen tijdens de wintermaanden bladloos zijn, zien we de nesten gemakkelijker hangen. Momenteel leeft enkel de koningin in het nest. Zij kan tot wel 3 nieuwe nesten maken. Hoog tijd dus om de nesten te verwijderen.

Ga niet zelf aan de slag!

Ontdek je een nest, probeer dan zeker niet om het zelf te verwijderen. Laat dit over aan gespecialiseerde mensen, die weten hoe je zoiets moet aanpakken. Contacteer de sector Wonen en Omgeving (via 051 70 82 01 of ruimte@staden.be ) of via vespawatch.inbo.be.
 
Nieuwsoverzicht
nest van een Aziatische hoornaar in een boom

Openingsuren & contact

Wonen & Omgeving

adres
Ieperstraat 1098840 Staden
Tel. tel.
051 70 82 01
Fax fax
051 70 42 86
e-mail

Deel deze pagina