Premies Provincie
Voorkomen koolmonoxide
In maart 2007 keurde de provincieraad het nieuw reglement betreffende het toekennen van een premie tot voorkoming van koolmonoxidevergiftiging goed. Het reglement is in voege sinds 1 april 2007. Met het nieuw reglement zijn interpretatieproblemen vermeden en wordt enkel nog een premie gegeven voor het vervangen van de grootste boosdoeners namelijk de geisers opgesteld in een badkamer en de kolenkachels.
Welke werken worden betoelaagd?
Het doel is de woonsituatie veiliger te maken. De grootste risicofactoren worden betoelaagd:
- De vervanging van onveilige badgeisers met een open verbrandingsruimte door :
- Gasgeisers met een gesloten verbrandingsruimte (Type C)
- Elektrische waterverwarmers met goede aarding
- Door centrale verwarming met gesloten verbrandingsruimte waarbij een waterverwarmingstoestel geïncorporeerd is
- De vervanging van kolenkachels met een open verbrandingsruimte door:
- Verwarmingstoestellen met een gesloten verbrandingsruimte
- Elektrische verwarmingsinstallaties met goede aarding
- Door centrale verwarming met gesloten verbrandingsruimte
Bedrag van de premie
- 50% van de kostprijs der uitgevoerde betoelaagbare werken met een maximum van 250 euro voor de vervanging van badgeisers.
- 50% van de kostprijs der uitgevoerde betoelaagbare werken met een maximum van 250 euro voor de vervanging van kolenkachels.
Men kan dus maximaal 500 euro bekomen. De premie moet voor alle betoelaagbare werken tegelijk worden aangevraagd. Er wordt echter nooit een premie minder als 100 euro uitbetaald.
Meer info:
Formulieren
-
integrale
tekst provinciaal reglement (pdf)
-
het
aanvraagformulier (pdf)
-
formulier
B = verslag van de installateur (pdf)
-
de
verklarende nota (pdf)
| Trefwoorden: | Premies en toelagen |





